Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Nový sonografický prístroj pomôže pri diagnostike ochorení

14.2.2018

Lekári detského oddelenia Nemocnice Zvolen, člena skupiny AGEL, používajú pri vyšetrovaní nový moderný sonografický prístroj. Sonograf v hodnote viac ako 27 000 eur spĺňa najnovšie kritériá kvalitnej diagnostiky ochorení vnútorných orgánov detí. Využijú ho špecialisti viacerých medicínskych odborov v pediatrii.

Celý článok


Mamičky bezplatne využívajú nadštandardné izby

5.2.2018

V procese modernizácie pokračuje Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, potom, čo pristúpila k rekonštrukcii gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Do termínu ukončenia prác budú mamičky so svojimi novorodencami hospitalizované v moderných nadštandardných izbách.

Celý článok


Zdravotníci zvolenskej nemocnice pracujú od nového roka s moderným prístrojovým vybavením

18.1.2018

Zamestnanci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, dostali nové prístrojové vybavenie, vďaka ktorým nemocnica opäť posúva úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Zdravotná technika v celkovej hodnote približne 67 tisíc eur bola obstaraná na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

Celý článok


Zvolenská nemocnica pripraví pacientom štedrovečerné opekance a kapustnicu

22.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, bude počas večere na Štedrý deň podávať tradičné slovenské jedlá. Pacientov bez predpísanej diéty čaká kapustnica a typické slovenské opekance. Štedrovečerné opekance jedia celé generácie, chýbať teda nebudú ani v zdravotníckom zariadení.

Celý článok


Zdravotníci vyzbierali pre komunitné centrum viac ako 180 kilogramov šatstva

13.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa zapojila do celoslovenskej vianočnej zbierky šatstva. Projekt NADÁCIE AGEL aj v tomto roku podporili desiatky zamestnancov, ich materiálna pomoc skočila v rukách pracovníkov zo zvolenského komunitného centra.

Celý článok


EKG pre detské srdiečka

4.12.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila EKG prístroj v hodnote 3000 eur, slúžiť bude hlavne malým pacientom. Nová medicínska technika dokáže kvalitnejšie zobraziť srdcovú frekvenciu a pravidelnosť rytmu. Lekári s ňou vidia lepší obraz o prípadnom postihnutí, zväčšení jednotlivých oddielov, či iných poruchách srdca.

Celý článok


Zdravotníci zachraňujú životy s novým prístrojovým vybavením

27.11.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zakúpila na oddelenie anestézie a intenzívnej medicíny moderné medicínske prístroje. Ich obstaranie má obrovský prínos hlavne pre pacientov, pretože sa výrazne zvýši ich bezpečnosť pri podávanej anestézii.

Celý článok


Minko Špinko sa vrátil medzi deti

24.11.2017

Vďaka Nemocnici Zvolen, člen skupiny AGEL, sa aj tí najmenší môžu oboznámiť so správnou technikou umývania rúk. V uplynulých týždňoch Minko Špinko navštívil jednu základnú a dve materské školy. Pre veľký záujem sa do jedného predškolského zariadenia vrátil už druhýkrát počas tohto roka. Umývanie a dezinfekcia rúk patrí medzi najjednoduchšie spôsoby, ako zabrániť vzniku a šíreniu infekcií.

Celý článok


Rekonštrukcia nemocnice

17.11.2017

Zápočet nájomného spúšťa v nemocnici investície do obnovy objektov. Na čo všetko majú byť použité peniaze?

Celý článok


Symbolický šek

5.11.2017

OZ Slovenský šport dňa 24.10.2017 slávnostne odovzdal gynekologicko-pôrodníckemu oddeleniu symbolický šek vo výške 513,4 €

Celý článok


V Nemocnici Zvolen zaznamenali zvýšený nárast chrípkových ochorení

5.10.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, registruje v týchto dňoch zvýšený nárast chrípkových ochorení. Pacienti by nemali chrípku podceňovať, ale mali by vedieť aj o komplikáciách sprevádzajúcich toto ochorenie. Takzvané prechodenie chrípky, zanedbanie liečby, môže viesť až k fatálnym následkom.

Celý článok


Neurológ Ján Necpál zo zvolenskej nemocnice opísal výnimočný prípad

27.9.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaznamenala výnimočný prípad pacientky, ktorá sa predávkovala venlafaxínom, následkom čoho sa u nej prejavil opsoklonus myoklonus ataxia syndróm. Pacientku liečil MUDr. Ján Necpál a jeho lekársky úspech si všimli aj vo svete.

Celý článok


Vo zvolenskej nemocnici hospitalizovali za prvý polrok takmer 8600 pacientov

4.9.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, ročne ošetrí desaťtisíce pacientov v regióne, ktorý má takmer 150 000 obyvateľov. Spádovou oblasťou pre všetky typy poskytovanej zdravotnej starostlivosti sú prioritne okresy Zvolen, Detva a Krupina.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí viac detí

12.7.2017

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detí. Presne 615 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 323 chlapcov a 292 dievčat, z toho 2 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2017. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 83 bábätiek viac, ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol máj, kedy na svet priviedlo svojho potomka 114 mamičiek.

Celý článok


Pacienti Nemocnice Zvolen si nechali bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi

30.6.2017

Pacienti, ktorí 29. júna 2017 navštívili polikliniku Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, si mohli v čase medzi 8.00 a 15.00 hod. nechať bezplatne vyšetriť hladinu cukru v krvi. Vysoká hladina cukru v krvi je jedným z príznakov cukrovky.

Celý článok


Päť sestier nemocnice zvolen majú BIELE SRDCE

19.5.2017

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene, 17. mája 2017, vyjadrila svoje uznanie piatim sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Všetky sestry získali ocenenia v kategórii Sestra/pôrodná asistentka manažér.

Celý článok


Minko Špinko dnes navštívil Zvolenskú Európu pri príležitosti svetového dňa hygieny rúk

5.5.2017

Zdravotníci Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, usporiadali pre širokú verejnosť Deň hygieny rúk na prízemí Zvolenskej Európy, ktorým sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem širokej verejnosti o túto akciu, ktorej sa dnes zúčastnilo takmer 500 záujemcov, aby si vyskúšalo a overilo, pomocou špeciálnej lampy, správnu techniku umývania rúk.

Celý článok


Nemocnica Zvolen dnes zahájila kampaň WHO zameranú na hygienu rúk celoslovenskou konferenciou

27.4.2017

S cieľom zabezpečiť bezpečnú hospitalizáciu svojich pacientov si už niekoľko rokov buduje Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, úspešnú stratégiu prevencie a kontroly nemocničných infekcií. Súčasťou tejto stratégie je aj podpora medzinárodnej kampane WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“ zameranej na hygienu a dezinfekciu rúk. Nemocnica Zvolen v rámci tohto projektu už po siedmykrát realizovala niekoľko podujatí spojených s hygienou rúk. V rámci Dňa hygieny rúk dnes, 27. apríla 2017, usporiadali zdravotníci nemocnice II. celoslovenskú vedeckú konferenciu s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, ktorej sa zúčastnilo viac ako dvesto odborníkov z radov lekárov, sestier, pôrodných asistentiek a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej republiky.

Celý článok


Nemocnica Zvolen ukončila rekonštrukciu chirurgického oddelenia

20.4.2017

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes 20. apríla 2017 dokončila rekonštrukciu druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Vďaka päťmesačnej modernizácii a investícii za viac ako 130 tisíc eur, pacienti získajú v siedmych novovybudovaných izbách príjemnejšie a komfortnejšie prostredie.

Celý článok


Mamičky budú môcť pôrodnicu zvolenskej nemocnice opustiť skôr

31.3.2017

Novopečené mamičky Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, si budú môcť svoje detičky odniesť domov už 48 hodín po pôrode, ak nebudú mať lekári dôvod na dlhšiu hospitalizáciu.

Celý článok


Novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Zvolen bola darovaná zostava prístrojov pre ošetrovanie novorodencov

6.3.2017

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch prevzalo sadu prístrojov pre ošetrovanie novorodencov od spoločnosti LIDL a Nadácie Pontis „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zrekonštruovala jedáleň pre zamestnancov

22.2.2017

Zamestnanci Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, získali komfortnejšie prostredie. V týchto dňoch bola dokončená rekonštrukcia jedálne, ktorú využíva takmer 700 zamestnancov nemocnice. Vedenie nemocnice, v spolupráci so súkromným prevádzkovateľom kuchyne, investovalo do zveľadenia priestorov viac ako 15 000 eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica presťahovala internú ambulanciu do nových priestorov

15.2.2017

Nemocnica Zvolen a.s., člen skupiny AGEL, včera 14.2.2017 presťahovala vyhľadávanú internú ambulanciu do nových, krajších priestorov. Všetky priestory ambulancie, vrátane čakárne, sú väčšie, svetlejšie takže pacientom a personálu poskytnú väčšie pohodlie.

Celý článok


Pôrodnica Nemocnice Zvolen dosiahla rekord v počte pôrodov

5.1.2017

Pôrodnica Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, dosiahla za posledných 5 rokov, k 31. decembru 2016, rekord v počte pôrodov. Presne 1203 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 622 chlapčekov a 581 dievčatiek, z toho 3 dvojičky, pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo o 251 bábätiek viac ako v roku 2015. Najplodnejším mesiacom bol júl, kedy sa narodilo až 130 novorodencov.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi rozveselil pacientov v Nemocnici Zvolen

9.12.2016

Detské oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čerta a anjelikov prišli rozveseliť našich detských, ale i dospelých pacientov. Mikuláš so svojou družinou odmenil všetky deti hračkami, knižkami a balíčkom, v ktorom nechýbalo ovocie a drobné sladkosti.

Celý článok


Lekárska služba prvej pohotovosti pre dospelých

18.10.2016

Pracovisko Lekárskej služby prvej pomoci pre dospelých je presťahované do nových priestorov na Študentskej ulici č. 19 (študentský domov TU). Telefonický kontakt 0915 509 555.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pokračuje v renovácii chirurgického oddelenia

6.10.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, začala v týchto dňoch s rekonštrukciou druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Po ukončení rekonštrukcie vznikne ďalších 7 nadštandardných izieb chirurgického oddelenia. Plánovaná investícia na renováciu je viac ako 100.000 tisíc EUR.

Celý článok


Zvolenskú nemocnicu navštívilo viac ako 150 ľudí v rámci Dňa otvorených dverí

27.9.2016

Prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť pripravila Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice. Dnes 27. septembra 2016 navštívili zvolenskú nemocnicu predovšetkým žiaci základných škôl, ale aj okoloidúci ľudia zo širokej verejnosti. Podujatie sa konalo v areáli nemocnice, pri budove polikliniky v doobedňajších hodinách.

Celý článok


Nemocnica Zvolen pripravuje Deň otvorených dverí pre verejnosť

20.9.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, pripravuje svoj prvý Deň otvorených dverí (DOD) pre verejnosť, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 80 výročia založenia nemocnice v utorok 27. septembra 2016 o 9.00 do 12.00 hodiny. Podujatie sa bude konať vo vnútornom areáli nemocnice, v prípade zlého počasia na prízemí jednotlivých pavilónov, v čase od 9 do 12 hodiny. Deň otvorených dverí je určený hlavne pre deti základných škôl, ktoré sa budú môcť zapojiť do súťaže o najkrajší obrázok na tému „Čistota pol života“, no na svoje si príde aj široká verejnosť.

Celý článok


Zvolenská nemocnica presťahovala gynekologickú ambulanciu do nových priestorov

9.9.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes 9. septembra 2016 presťahovala príjmovú gynekologickú ambulanciu do nových, krajších priestorov. Všetky priestory ambulancie vrátane čakárne sú oddelené od gynekologického oddelenia, takže pacientkam poskytujú väčšie pohodlie, viac súkromia a anonymity. Nemocnica investovala do zrekonštruovania priestorov a moderného nábytku ambulancie viac ako 10 tisíc eur.

Celý článok


Zvolenská nemocnica dokončila digitalizáciu celej nemocnice a zrekonštruovala prízemie chirurgického pavilónu

27.7.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, v týchto dňoch dokončila rekonštrukciu prízemia chirurgického pavilónu. Vďaka polročnej modernizácii a investícii za viac ako 150 tisíc eur, je k dispozícii pre pacientov okrem príjemného modernejšieho vstupu, recepcia, nový vyvolávací systém pacientov, navigačný systém a v neposlednom rade nový digitálny RTG prístroj.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí

15.7.2016

V pôrodnici Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 529 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 279 chlapčekov a 250 dievčatiek, z toho 1 dvojičkám pomohli na svet zdravotníci vo Zvolene za prvý polrok 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 63 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol apríl, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 97 mamičiek.

Celý článok


Minko Špinko ukončil tohtoročnú kampaň o správnom umývaní rúk

10.6.2016

Minko Špinko v týchto dňoch navštívil 40 žiakov základnej školy s materskou školou Alexandra Vagača v Detve, 50 detičiek 3. tried materskej školy (MŠ) v Kriváni, 60 detí MŠ v Hriňovej a 50 detí MŠ v Banskej Bystrici, kde naposledy vyrozprával svoj príbeh o špinavých rukách, čím ukončil tohtoročný edukatívny projekt Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. 5. máj už tradične patrí Svetovému dňu hygieny rúk v rámci ktorého zdravotníci zvolenskej nemocnice a obľúbený plyšový Minko Špinko učili detičky v školách, škôlkach nielen vo Zvolene ale aj v jeho okolí.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen a sestra DSS Krupina majú BIELE SRDCE

13.5.2016

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 12 mája 2016, vyjadrila svoje uznanie dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL a jednej sestre z neziskovej organizácie Dom sociálnych služieb (DSS) Krupina. Pani Alena Ďuricová, ktorá svoju prácu vykonáva už 32 rokov na Ambulancii chronickej bolesti vo zvolenskej nemocnici, bola ocenená v kategórii Sestra v praxi. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Oľga Gibalová, ktorá pracuje ako pôrodná asistentka na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Ocenenie v kategórii Sestra manažér si prevzal aj pán Mgr. Stanislav Lendvay, ktorý sa stará o dlhodobo chorých pacientov v DSS Krupine a je obľúbený ako u pacientov, tak medzi kolegami.

Celý článok


Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen má nové operačné lampy

13.5.2016

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 13. mája 2016, dve nové operačné lampy. Vďaka investícii vo výške takmer 20 000 EUR sa zvýši bezpečnosť pacientov a komfort operatérov, ktorí vykonajú mesačne takmer 300 rôznych operácií.

Celý článok


2-dňová akcia Deň hygieny rúk zaujala takmer 500 ľudí

5.5.2016

Už po šiestykrát zdravotníci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadali Deň hygieny rúk, ktorým sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Novinkou tento rok bola I. celoslovenská vedecká konferencia s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, ktorej sa včera, 4. mája 2016, zúčastnilo viac ako stodvadsať odborníkov z radov lekárov, sestier, pôrodných asistentiek a medicínsko-technických pracovníkov z celej Slovenskej republiky. Poznatky z praxe si odborníci navzájom odovzdávali zo skúseností v zdravotníckych zariadeniach, ambulanciách, čo bolo vidieť na bohatej diskusii ku každej prednáške. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem širokej verejnosti o túto akciu, ktorej sa dnes, 5. mája 2016, v priestoroch recepcie polikliniky zvolenskej nemocnice zúčastnilo takmer 300 záujemcov, aby si vyskúšalo správnu techniku umývania rúk. Zúčastnilo sa jej tiež viac než 100 študentov stredných škôl a žiakov základných a materských škôl, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky, vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk záujemcovia overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom.

Celý článok


Nemocnica Zvolen zvýšila komfort svojim pacientom na geriatrickom oddelení

2.5.2016

Celkom 20 kusov nových polohovateľných postelí spolu s matracmi zakúpila v týchto dňoch Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, pre pacientov geriatrického oddelenia. Investícia v celkovej hodnote 20 000 eur zvýši pohodlie pacientov a zníži fyzickú námahu zdravotníckeho personálu pri obsluhe.

Celý článok


Nemocnica Zvolen podporí kampaň WHO zameranú na hygienu rúk celoslovenskou konferenciou

28.4.2016

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, sa už po šiestykrát pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. V tomto roku je novinkou I. celoslovenská vedecká konferencia, ktorá je určená pre odbornú verejnosť. Konferencia, organizovaná Nemocnicou Zvolen v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a regionálnej komory medicínsko- technických pracovníkov, s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, sa uskutoční 4.5.2016 vo Zvolene pod záštitou primátorky Mesta Zvolen a riaditeľa Nemocnice Zvolen. Pre širokú verejnosť je už tradične určená akcia vo štvrtok, 5.5.2016, od 9.00 hod. do 13.00 hod na prízemí polikliniky, kde si všetci budú môcť vyskúšať a overiť techniku správneho umývania rúk. Medzi škôlkarmi je obľúbená aj postavička Minka Špinka, ktorý chodieva vyrozprávať svoj príbeh a s tým naučiť aj najmenšie deti, ako si správne umyť rúčky.

Celý článok


Nemocnica Zvolen vynovila nadštandardné izby na detskom oddelení

31.3.2016

Na novinku sa môžu tešiť najmenší pacienti Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, ktorá má od dnes, 31. marca 2016, vynovené nadštandardné izby na detskom oddelení. Detskí pacienti oddelenia získali vo vynovených priestoroch väčší komfort, veselšie, modernejšie a útulnejšie prostredie.

Celý článok


Novorodencov zvolenskej nemocnice strážia nové monitory dychu

3.3.2016

Dva nové monitory dychu Babysense I strážia bábätká na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL. Dar prevzal od pani Táni Tomasch, riaditeľky Nadácie Križovatka, dnes, 3. marca 2016, námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Peter Časnocha.

Celý článok


Malá Veronika je prvým tohtoročným novorodencom zvolenskej nemocnice

1.1.2016

Prvým tohtoročným bábätkom na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, a v Banskobystrickom kraji je malá Veronika S., ktorá bude prírastkom mesta Detva. Dievčatko s krásnymi mierami prišlo na svet 1. januára 2016 o druhej hodine a dvadsiatej minúte s mierami 3820 gramov, 56 centimetrov a spolu s mamičkou sa tešia dobrému zdraviu.

Celý článok


Oddelenie Nemocnice Zvolen získalo Cenu primátorky Zvolen

17.12.2015

Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, včera, 16. decembra 2015, získalo Cenu primátorky Zvolen. Takto významné ocenenie bolo odovzdané primárovi MUDr. Časnochovi, všetkým lekárom, sestričkám a celému personálu oddelenia za obetavosť a zodpovedný prístup k práci. Cenu prevzal z rúk pani primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej primár OAIM a námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť MUDr. Peter Časnocha v priestoroch Zvolenského zámku.

Celý článok


Mikuláš so svojimi pomocníkmi predčasne rozveselil najmenších pacientov zvolenskej nemocnice

4.12.2015

„Každý deň budú vraj Vianoce…,“ aj takto sa dnes, 4. decembra 2015, spievalo na detskom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čertov a anjelikov prišli rozveseliť našich detských pacientov.

Celý článok


Výnimočný prípad pacientky popísal lekár zvolenskej nemocnice

10.11.2015

MUDr. Ján Necpál, neurológ Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch získal Cenu poroty na Českom a Slovenskom neurologickom zjazde. Odborníci na neurológiu tvrdia, že jeho príspevok je zároveň významným poznatkom súvisiacim s vzácnym syndrómom tzv. „Opsoklonus-myoklonus-ataxia syndrómom“.

Celý článok


Gynekologické oddelenie Nemocnice Zvolen má novú operačnú lampu

29.10.2015

Gynekologické oddelenie Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 29. októbra 2015, novú operačnú lampu. Vďaka investícii vo výške takmer 10 000 EUR sa zvýši bezpečnosť pacientov a komfort operatérov.

Celý článok


Moderné metódy už aj v Nemocnici Zvolen

7.10.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch rozšírila svoje služby na Fyziatricko – rehabilitačnom oddelení (FRO). Fyzioterapeuti začali poskytovať svojim pacientom novú modernú metódu kineziologický tejping, plynové injekcie a SM-systém.

Celý článok


Nová Lekáreň zakúpila pre pôrodnicu nové novorodenecké postieľky

25.9.2015

Pôrodnica Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, má od dnes, 25. septembra 2015, 12 nových novorodeneckých postieľok, vrátane matracov a košíkov, ktoré zvýšia komfort bábätiek a zjednodušia manipuláciu predovšetkým mamičkám. Nová Lekáreň, ktorú prevádzkuje zvolenská nemocnica, do postieľok investovala viac ako 4 tisíc EUR.

Celý článok


Nemocnica Zvolen začne od zajtra poskytovať svoje laboratórne služby aj v Handlovej

31.8.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, začne od zajtra, 1. septembra 2015, poskytovať svoje laboratórne služby v Handlovej. Investícia do rozšírenia laboratórií v Handlovej zahŕňajúca informačné technológie, vozový park a zabezpečenie diagnostických prístrojov stála zvolenskú nemocnicu 25 tisíc eur. Prínosom pre pacientov bude predovšetkým oveľa rýchlejšia a kvalitnejšia diagnostika ochorenia, čo je dôležité najmä pri akútnych prípadoch.

Celý článok


Zavedenie signalizačných náramkov v Nemocnici Zvolen zaistí geriatrickým pacientom väčšiu bezpečnosť

26.8.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, zaviedla od dnes, 26. augusta 2015, novinku pre svojich geriatrických pacientov v podobe signalizačných náramkov. Najlepší bezdrôtový signalizačný systém sestra-pacient má predovšetkým zaistiť väčšiu bezpečnosť pacientov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, do ktorého nemocnica investovala 3000 eur.

Celý článok


Pacienti z okolia Zvolena sa možno konečne dočkajú magnetickej rezonancie

1.7.2015

Nemocnica Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, plánuje pre pacientov rozšíriť svoje služby o Magnetickú rezonanciu (MR). V týchto dňoch vedenie zvolenskej nemocnice požiadalo štátnu zdravotnú poisťovňu o predbežný súhlas pre zazmluvnenie MR pracoviska. V prípade kladnej odpovede nemocnica zakúpi prístroj Philips Ingenia 1.5T CX a zrekonštruuje priestory, pričom investícia prekročí 1 milión EUR.

Celý článok


Nová najmodernejšia technológia skvalitní zdravotnú starostlivosť pacientom chirurgického oddelenia

26.6.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, má v skúšobnej prevádzke jednu z najmodernejších technológií z oblasti chirurgických nástrojov v hodnote 40 tisíc EUR. ForceTriadTM je elektrochirurgický generátor, ktorý poskytuje monopolárnu elektrochirurgickú energiu, bipolárnu energiu a „vessel selling“ energiu. Technológia prináša benefity najmä pre pacienta, pre ktorého je zákrok omnoho menej bolestivejší. Tiež sú menej poškodené tkanivá, čím sa výrazne zníži doba rekonvalescencie pacienta po operácii.

Celý článok


Minko Špinko ukončil tohtoročnú kampaň o správnom umývaní rúk

19.6.2015

Minko Špinko v týchto dňoch navštívil 60 žiakov 5. Základnej školy na Hrnčiarskej ulici vo Zvolene, 30 detičiek Materskej školy v Budči kde naposledy vyrozprával svoj príbeh o špinavých rukách, čím ukončil tohtoročný edukatívny projekt Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. 5. máj už tradične patrí Svetovému dňu hygieny rúk v rámci ktorého zdravotníci zvolenskej nemocnice a obľúbený plyšový Minko Špinko učili detičky v školách, škôlkach nielen vo Zvolene a jeho okolí, ale aj v Levoči, ako si správne umývať ruky a tým sa vyvarovať okolitým baktériám.

Celý článok


Dve sestry Nemocnice Zvolen majú Biele srdce

22.5.2015

Prestížnym ocenením BIELE SRDCE Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (RK SaPA) vo Zvolene včera, 20.mája 2015, vyjadrila svoje uznanie až dvom sestrám z Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Pani Jana Ludvarová bola ocenená v kategórii Sestra v praxi, ktorú vykonáva vo zvolenskej nemocnici už krásnych 39 rokov. Ocenená v rovnakej kategórii bola aj pani Anna Tancerová, ktorá sa stará o dlhodobo chorých pacientov v Krupine a je obľúbená ako u pacientov, tak medzi kolegyňami.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice Zvolen a Minko Špinko vysvetľovali, ako si správne umývať svoje ruky

14.5.2015

Už po piatykrát zdravotníci Nemocnice Zvolen, člen skupiny AGEL, usporiadali dvojdňový Deň hygieny rúk čím sa pripojili k projektu WHO „Umývaj si ruky – zachrániš život“. Pretože potreba dezinfekcie rúk neustále narastá, zvýšil sa aj záujem o túto akciu, ktorej sa včera, 5. mája 2015, v priestoroch recepcie polikliniky zvolenskej nemocnice zúčastnilo takmer 300 záujemcov, aby si vyskúšalo správnu techniku umývania rúk. Akcia bola určená ako pre zdravotnícky personál nemocnice, tak pre širokú verejnosť. Zúčastnilo sa jej tiež viac než 100 študentov stredných škôl a žiakov základných a materských škôl, ktorým bol názorne, prostredníctvom postavičky Minka Špinka a virtuálnej rozprávky vysvetlený postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Následne si správnosť hygieny rúk záujemcovia overovali pomocou špeciálnej lampy s UV svetlom. Dnes doobeda, 6. mája 2015, navštívil Minko Špinko 15 detičiek materskej školy Hrnčiarskej vo Zvolene, ktorým vyrozprával svoj príbeh.

Celý článok


Minko Špinko zo zvolenskej nemocnice vysvetlí správne umývanie rúk

30.4.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, ktorá je považovaná za bezpečnú a čistú nemocnicu sa už po piatykrát pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky - zachrániš život“. Ambulantní pacienti, študenti stredných škôl, ale aj verejnosť si v utorok 5. mája od 8:00 do 14:00 hodiny v priestoroch polikliniky Nemocnice Zvolen, budú môcť vyskúšať techniku správneho umývania rúk. Najmenšie detičky zo škôlok a základných škôl príde už po druhýkrát navštíviť ich dobrý plyšový kamarát Minko Špinko, ktorý im názorne vysvetlí postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk. Nakoľko sa hygienické návyky nadobúdajú už v rannom detstve, Minko Špinko vyrozpráva svoj príbeh aj 6. mája o 10:00 hodine detičkám materskej školy na Hrnčianskej ulici vo Zvolene.

Celý článok


Nemocnica Zvolen slávnostne otvorila zrenovované chirurgické oddelenie

3.3.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, dnes slávnostne otvorila zrenovované chirurgické oddelenie. Vďaka renovácii a obstaraniu nového nábytku za takmer 50 tisíc EUR sa pacienti môžu tešiť nadštandardnému komfortu na treťom poschodí Chirurgického pavilónu.

Celý článok


Zavedenie identifikačných náramkov v Nemocnici Zvolen zaistí pacientom väčšiu bezpečnosť

23.1.2015

Nemocnica Zvolen, člen skupiny AGEL, zaviedla od 1. januára 2015 novinku pre všetkých svojich pacientov, v podobe zavedenia identifikačných náramkov (ID) a identifikačných etikiet na liečivá. Náramky a etikety majú predovšetkým zaistiť väčšiu bezpečnosť pacienta pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti a napomáhajú predchádzať vzniku omylu pri poskytovaní liečebných, vyšetrovacích metód a ošetrovateľských úkonov. Nemocnica investovala do týchto noviniek viac ako 2 000 eur.

Celý článok


Malá Alžbetka je prvým tohtoročným novorodencom zvolenskej nemocnice

1.1.2015

Prvým tohtoročným bábätkom na novorodeneckom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL, je malá Alžbeta, ktorá bude prírastkom mesta Banská Bystrica. Dievčatko takmer s ideálnymi mierami prišlo na svet 1. januára 2015 o druhej hodine a dvadsiatej minúte s mierami 3220 gramov, 52 centimetrov a spolu s mamičkou sa tešia dobrému zdraviu.

Celý článok